Dzisiejsza data: piątek, 22 czerwca 2018 roku  Aktualna pozycja » www.restauracjariposta.pl » AKTUALNOŚCI
START | RESTAURACJA | NASZE MENU | GALERIA | ORGANIZUJEMY | KONTAKT | AKTUALNOŚCI | DOSKONAŁA PIZZA
AKTUALNOŚCIWieczór autorski Stanisława Kruka

W czwartek, 11 marca o godz. 19.00 w naszej restauracji odbyło się spotkanie z poetą Stanisławem Krukiem ze Świeciechowy. Okazją była promocja tomiku miniatur pt. "Okruchy pamięci". Spotkanie poprowadził Lechosław Majchrzak.

"Okruchy pamięci" to miniatury niezwykłe _ pozbawione są krzykliwego koloru, tak często używanego dla podkreślenia stanu "jestem, tworzę". Dlaczego? Bo kolor w nich byłby złamaniem klimatu tekstu. Każda z miniatur zamknięta jest w świecie subtelnych odczuć, którym delikatną barwę nadają obrazy zapisane w duszy autora. Obrazy przeszłości nakreślone z taką intensywnością kreski, że powodują, iż każda ze stron tomiku zaczyna żyć własnym życiem.

Ten, kto sięgnie po te miniatury, odniesie wrażenie, że ogląda album starych zdjęć wykonanych przez znamienitego mistrza camery obscura, fotografii, których smakowanie jest celebracją i zadumą nad czasem, który nie daje się opanować  żadnej sile i szybko przemija. Ale czy rzeczywiście czas jest tak bezlitosny? Stanisław Kruk udowadnia, że tak nie jest. Skoro wskazówki zegara życia dały się zatrzymać na kartach tej książki, to bolesny upływ chwil można złagodzić przez ich zatrzymanie w słowach.

Nie sposób znaleźć w utworze barokowego słownictwa, porównań tak sztucznych, że aż nieprawdziwych. Jest za to podróż, której drogowskazami są kadry utrwalone w pamięci autora. Wędrówka po kartach książki umożliwi  czytelnikowi wejrzenie w inną rzeczywistość. Czy świat sprzed lat przedstawiony przez autora przeminął? Jeszcze nie. I nie odejdzie tak długo jak długo ktoś zechce zatrzymać się wśród kart tego tomiku...

... (2010-04-07 20:44:39)
Jeśli chesz otrzymywać informacje dotyczące naszej restauracji, strony internetowej - zapisz się do listy newslettera
zapisz wypisz
Projekt i wykonanie: www.gechu.leszno.net
Zdjęcia: www.andrzejprzewozny.pl