Dzisiejsza data: poniedziałek, 23 lipca 2018 roku  Aktualna pozycja » www.restauracjariposta.pl » START
START | RESTAURACJA | NASZE MENU | GALERIA | ORGANIZUJEMY | KONTAKT | AKTUALNOŚCI | DOSKONAŁA PIZZA
START

Nie sposób nie zwrócić uwagi na piękny budynek z muru pruskiego znajdujący się w centrum Włoszakowic. Przez blisko 300 lat był w nim dom mieszkalny. Po gruntownym remoncie i aranżacji budynek pozostał domem … dobrej atmosfery i dobrego smaku. To restauracja „Riposta”.

 


Wnętrze obiektu wyremontowano z bardzo dokładnie z wielką dbałością o szczegóły. Pozostawiono drewnianą więźbę podtrzymującą dach, dzięki czemu restauracja zyskała klimat przyjaznego i miłego dla gości domu. Wnętrze wzbogacają historyczne drobiazgi – wiekowa lampa, stary radioodbiornik, czy … wyremontowany motocykl.


Wyposażenie lokalu wykonano w stylu przypominającym przytulne domowe pomieszczenia. Ciepły klimat lokalu podkreśla dyskretne światło sączące się przez stylowe okna. Miejsce to przyciąga nie tylko świetną atmosferą lecz także doskonałą kuchnią polską.


- Tradycyjną, lecz podaną w zupełnie nowej aranżacji – mówi Andrzej Kaminiarz, właściciel restauracji. – Stawiamy nie tylko na doskonały smak. Również na estetykę każdego szczegółu. Staramy się aby gastronomia w naszym wykonaniu była dziełem sztuki.


Walory restauracji „Riposta” poznali nie tylko mieszkańcy Włoszakowic. Miejsce to odwiedza coraz liczniejsza grupa klientów z regionu. Na doskonałe potrawy przyjeżdżają nawet osoby z miejscowości odległych o kilkadziesiąt kilometrów.


Doskonałą kuchnia to jeden z atutów lokalu. Innym z pewnością jest przemyślany układ pomieszczeń. Dzięki temu, gdy w restauracji organizowana jest impreza zamknięta, wykorzystuje się górną kondygnację, a dół pozostaje stale dostępny dla każdego z klientów. W lokalu można zorganizować każdą imprezę towarzyską. Zadbano o miejsce, w którym może wystąpić kameralny zespół muzyczny, który zadba o to, aby dobra muzyka współgrała z zamówionymi potrawami.


- W każdy piątek organizujemy wieczory klubowe przy dobrej muzyce – dodaje Andrzej Kaminiarz. – Zauważyłem, że ludzie są już znudzeni słuchaniem muzyki odtwarzanej z popularnych nośników. Chcą zobaczyć muzyków na żywo, a ich twórczość odbierać całym sobą.


„Riposta” położona jest w bardzo dobrym miejscu Włoszakowic – przy skrzyżowaniu dróg na Leszno i Boszkowo. To dodatkowy atut lokalu, którego nie sposób nie zauważyć. Już teraz widać, że ma szansę stać się gastronomiczno – klubową wizytówką regionu. Kto jeszcze tu nie zawitał niech żałuje.
 


Jeśli chesz otrzymywać informacje dotyczące naszej restauracji, strony internetowej - zapisz się do listy newslettera
zapisz wypisz
Projekt i wykonanie: www.gechu.leszno.net
Zdjęcia: www.andrzejprzewozny.pl